wz

Internetové browsery

Opera Mini 4

Opera Mini je asi nejlepším mobilním prohlížečem internetu. Umí http, htpps, dobře interpretuje javaskript, optimalizuje stránku pro displej mobilu, zmenšuje obrázky, poslední verze umí i RSS a barevné skiny.


Stránky Opery

opera-mini-4.1.11355-advanced-cz.jar
opera-mini-4.2.13337-advanced-cs.jar

Opera Mini 5

Opera Mini je asi nejlepším mobilním prohlížečem internetu. Umí http, htpps, dobře interpretuje javaskript, optimalizuje stránku pro displej mobilu, zmenšuje obrázky, poslední verze umí i RSS a barevné skiny.

Pátá verze přináší mnoho změn - aplikace se už více podobá své desktopové verzi - konečně umí zobrazit více otevřených panelů najednou a stahovat soubory. Za to je ale méně stabilní a špatně pracuje s menšími a nedotykovými displeji (např. při rozlišení 176x220 v landscape režimu nezobrazí celé menu).


Stránky Opery

opera-mini-5.0.18635-advanced-en.jad
opera-mini-5.0.18635-advanced-en.jar

Opera Mini Mod 3

Opera Mini Mod je neoficiální ruská modifikace Opery Mini, která přináší spoustu nových užitečných vlastností - např. předně podporu více otevřených oken (!), stahování i na jiných telefonech než s podporou JSR-75 (JSR-75 Opera už okopírovala), správce souborů, ukládání stránek (to již také Opera převzala, ale stále neumí je ukládat mimo aplikaci) anebo nemá FTP klienta. Velkým mínusem je, že Opera Mini 3 neuměla ještě zobrazit stránku jako náhled, tak to neumí ani tento mod. Vývoj ale jde kupředu, tak se snad jednou dočkám i modu založeného na čtvrté verzi.
Maker Opera Mini Modu

Modifikace Opery Mini Mod

A aby vše nebylo až tak jednoduché, tak do hry vstupují ještě samotné modifikace už jednou modifikované Opery Mini Mod 3, které slibují především vyšší rychlost.

ONSPEED Mobile
Narsykle

A protože se vždycky vyskytují dotazy, existuje-li nějaká alternativa Opery Mini, tak se s vámi podělím o alternativní prohlížeče, které jsem našel:

Bolt Browser

Mobilní prohlížeč, který umožňuje surfování ala PC monitor - prakticky se jedná o podobnou práci s náhledy jako Opera Mini (ale s jednou vychytávkou - když jedete po zmenšenině, tak dole vidíte zvětšený text). Podle oficiálních informací umí WML i (x)HTML a podle mých zkušeností daleko lépe interpretuje javaskript než Opera Mini 4 (zkuste si třeba freefoto - pro OM4 je to nepřekonatelný problém). Zvládá načítat i přímo flashová videa, protože do telfonu posílá překonvertovaný stream do 3GP, který většina mobilu umí zobrazit přímo v javě. Ideální je mít aspoň EDGE signál. Skousnout se to dá i na GPRS. Je ale potřeba počítat s výpadky a trháním. Dále zvládá i AJAXové technologie a oproti dřívějšku i zabezpečené stránky. Ozkoušeno na SE K750i.


bolt.jar
bolts2.jad (Thawte + Verisign)

UcWeb 7

Internetový prohlížeč, který stránky opět optimalizuje, je poměrně svižný a pokud použiji terminologii Opery Mini, tak stránky zobrazuje v klasickém módu, umí stahovat a má i skiny.

Pro stažení je nejlepší navštívit jejich domovskou stránku a vybrat si verzi přesně podle svého mobilu. Mají tam i certifikované JARy. Během surfování budete, ale muset asi i využít Google Přeložit, protože je poslední stránka s nabídkou ke stažení v čínštině (aspoň to podle těch znaků předpokládám).

UcWeb 6.3.122 ENG - obsahuje několik barevných témat
UCWEB6-60-300-70-08072818.jar, UCWEB6-60-300-70-08072818.jad - obsahuje sice jen dvě barevné témata (normální a tmavé), ale za to má podepsaný JAD, takže nic nebrání pohodlnému stahování i na telefonu, který se jinak stále dotazuje na povolení, tak to bohatě vykompenzuje i fakt, že toto je mírně starší verze
UCWEB-7.0.0.41-352-70-09122816.jad, UCWEB-7.0.0.41-352-70-09122816.jar

TeaShark 4

Java aplikace, která zobrazuje internetové stránky v celoobrazovém režimu, stránky také optimalizuje a zobrazuje je v přibližené a roluje se na všechny strany.

Na SE K750i mám ho problém po nainstalování více než jedenkrát spustit - po druhém a vícerém spuštění se zobrazí jen prázdná bílá plocha displeje.


TeaShark 4.19
Locations of visitors to this page TOPlist
JavaMapy.xf.cz - Java-AP.wz.cz - Droidík.blogspot.cz - iGo9.blogspot.cz