wz

Soubory

Telefony s javou pro práci se soubory můžeme celkem rozdělit na tři skupiny:

  1. neumí přistupovat k souborům
  2. umí přistupovat k souborům a nechce potvrzení k přístupu nebo se to dá nastavit (např. Siemens CX65)
  3. umí přistupovat k souborům a neustále se ptá na potvrzení – aby se neptal je potřeba certifikovaný JAR od Thawte nebo Verisign (např. Sony Ericsson K750i)

Potom existují různé druhy souborových systémů - např. Siemens FS, Motorola FS nebo v současné době asi nejpoužívanější a nejuniverzálnější JSR-75.

V javě se už objevili různé textové prohlížeče (TXT, PDB, PRC, HTML) a editory (TXT, HTML, DOCX*, PDF*, ODT*); audio a videopřehrávače (jen formáty podporované mobilem), kovertory a editory (MP3, WAV, KAR); editory obrázků (BMP, PNG, GIF, JPG); správci souborů; nástroje pro práci s archívy (ZIP, RAR, 7Z, TAR) a pro prohlížení office dokumentů (RTF, DOC, XLS, PDF).

To co zatím nejde, je naučit mobil DIVX/MPG/…, když to neumí; zobrazovat dokumenty OpenOffice nebo formátované/chráněné PDF a ani nejde upravovat soubory Wordu a Excelu (jde je jen zobrazit). Takže pokud pomýšlíte na tyto činnosti, tak raději ještě chvíli šetřete a kupte si smartphone.

Dále také existují i různé emulátory starších her (NES, GB, GBC, Z80, SNA, SMS a GG), ale o těch se dozvíte v jiné sekci.

Locations of visitors to this page TOPlist
JavaMapy.xf.cz - Java-AP.wz.cz - Droidík.blogspot.cz - iGo9.blogspot.cz