wz

Office

Prohlížeče Office dokumentů jsou docela oblastí, do které se příliš vývojářů nežene - z větších firem snad jen zesium.com.

Lze zobrazit jen pro čtení dokumenty MS Word a Excel 97-2003 a PDF dokumety bez ochran a složitého formátování.

Vydali celkem dvě série - ta starší má koncovku Viewer a byla určena pro mobilní telefony (DocViewer funguje i na ostatních telefonech s JSR-75) a ta druhá má předponu Mobile a je placená a k dispozici je pouze jako demo (popř. cracknutá verze, která tu ke stažení nebude). Obě dvě verze mají podle všeho stejné jádro a stejně zobrazují soubory.

DocViewer

Prohlížeč dokumentů MS Word a Excel 97-2003.

screenshot aplikace screenshot aplikace
DocViewer K750i - speciálně mnou upravená verze pro rozlišení 176x220, která funguje i na Sony Ericssonech - jen se příliš mnoho vyptává na potvrení pro přístup k souborům a chtělo by to donahrát certifikát Halmera nebo se poohlédnout po MobileDocu; dokumenty čte jen z vnitřní paměti - kartu, bohužel, nezvládne
DocViewer pro Siemens S75
DocViewer pro Siemens SXG75
DocViewer pro Siemensy řady 65 až 75

PDFViewer

Aplikace pro prohlížení PDF dokumentů - zobrazuje je jako čistý text bez formátování a dokonce bez tabulek, neporadí si ani s ochranou některých PDF souborů; PDFViewer se podle všeho dá zprovoznit jen na Siemensech

screenshot aplikace
PDFViewer pro Siemensy řady 65 až 75
PDFViewer pro Siemens S75
PDFViewer pro Siemens SXG75

MobileDOC & MobilePDF

Pro telefony, na kterých už nejde, bohužel, spustit PDF a DocViewer, vyvinuli v zesiu MobileDOC a MobilePDF - ty jsou již ale pouze placené a k dispozici je jen demo. Fungují ale na všech telefonech s filesystémem JSR-75 a neptají se tolik jako DocViewer.

screenshot aplikace screenshot aplikace screenshot aplikace
screenshot aplikace

AllFormatWriter

Java aplikace umožňující na telefonu, který má paměťovou kartu, s javou, která podporuje JSR-75, napsat textovou poznámku, kterou umožňuje uložit do DOCX, PDF, ODT (OpenOffice) a UOF (čínský formát dokumentů). Bohužel po uložení dokumentů s diakritikou jsem měl problémy s jejich zobrazením (DOCX, ODT - problémy; PDF ne), ale píšete-li bez ní, tak se v počítači tyto dokumenty normálně zobrazí.

screenshot aplikace screenshot aplikace
AllFormatWriter

XLSEditor

Java aplikace, která dokáže zobrazit Excel (verze 97-2003) tabulky. Podle názvu by je měla umět i editovat, ale to se mi na SE K750i nepodařilo nijak docílit. Nejzajímavějším je, že dokáže narozdíl od MobileDOCu, XLS dokumenty oevřít během pár vteřin - sice ztratí barvu písma a takové věci, ale trvá to asi jako otevření TXT souboru.

XLSEditor.jar

DBF Reader

Aplikace pro otevírání databázových DBF souborů a tabulek.

screenshot aplikace screenshot aplikace
dbfreader.jar

MobileRTF

Ruská aplikace, která umožňuje otevírat TXT a RTF soubory. Ano, snad jediná aplikace, která umí RTFka. Vzala mi sice jen krátké s textem bez přílišného formátování, ale i toto je pokrok.

MobileRTF 1.1
Locations of visitors to this page TOPlist
JavaMapy.xf.cz - Java-AP.wz.cz - Droidík.blogspot.cz - iGo9.blogspot.cz